Anotace přednášek a workshopů

ANOTACE PŘEDNÁŠEKpumpkin

 

Představení vybraných porodnic

Jaká je nabídka služeb pro rodící ženy ve vybraných porodnicích? Diskutovat s Vámi přijdou porodní asistentky z těchto porodnic, které o setkání projevily zájem:

  • FN Plzeň /Mgr. Lenka Sosnovcová
  • Mulačova nemocnice v Plzni/ Bc. Dana Hodinářová
  • Nemocnice Stod/ Bc. Renata Motyková
  • Nemocnice Rakovník/ Bc. Martina Zolalová
  • Nemocnice Hořovice/ Bc. Veronika Anna Červenková
  • Nemocnice Cheb/ Mgr. Andrea Bučková a Bc. Kateřina Hrubá

 

Aromaterapie a Bachovy esence po porodu pro maminku a dítě/ Helena Černá

Objevte, jak Vám přírodní prostředky mohou pomoci v tomto krásném, ale i náročném období. Bachovy esence mají zklidňující efekt na psychiku a umožňují matce i dítěti se lépe adaptovat a vše zvládnout. Aromaterapii a esenciální oleje lze například využít k hojení, lepšímu spaní a trávená u miminka. Maminky zase mohou vyzkoušet jejich pozitivní účinky při kojení, hojení a nebo k podpoření psychiky.

Přirozený porod – trend dnešní doby/ Lucie Kašová

Proč ženy touží opět převzít porod do vlastních rukou? Co některé
vede k tomu, že se uchylují k domácím porodům? Je porod doma krok vpřed nebo
zpět? Toto téma rozděluje společnost na dvě odlišné názorové skupiny. Proč
vyvolává tak silné emoce u obou skupin? Kdykoliv řeknu, že pracuji jako
komunitní porodní asistentka, je první otázka: „Vedete domácí porody?“ Ráda
se s Vámi podělím o vlastní názor, který prošel vývojem mé 32 let dlouhé
praxe v oboru porodní asistence.

Sebeláska v mateřství/ Lucie Kolaříková

Otevřu téma sebelásky v mateřství, především s prvním dítětem v prvních dvou letech života.
V tomto období zmizí původní zdroje (především čas a prostor pro sebe), ale objevují se nové, které je možné vědomě kultivovat.
Jak si pak nacházet vyživující aktivity a chvíle pro sebe s malým dítětem a nezbláznit se, je pro mnohé mámy alchymií a známkou nejvyšší organizovanosti. Laskavé přijetí všeho, co je, bývá v tomto období velkou útěchou.
Zvu vás k úvahám, tipům a sdílení.

Porod jako spouštěč deprese nebo dokonce traumatu?/ Eva Labusová

Těhotenství a porod představují pro ženy v současné západní kultuře velkou výzvu. Také v ČR se dětí rodí stále méně a jen menšina žen vnímá porod jako pozitivní, posilující zkušenost. Obecně je porod vnímán jako nepříjemná nutnost, kterou ženy musí podstoupit na cestě k dítěti, a za dobrý bývá označen takový, který matka a dítě fyzicky bez větší úhony přežijí. Jakkoliv je fyzické zdraví důležité, v době kladoucí důraz na zdraví jako na komplexní bio-psycho-sociální veličinu, by pro kladné hodnocení porodu už samo o sobě stačit nemělo. Tím spíš, že narůstá počet žen, které po porodu bojují s depresivními stavy nebo vykazují symptomy posttraumatické stresové poruchy. Potíže těchto žen však stávající systém porodnických služeb prozatím nevnímá a ani psychoterapeuti mu povětšinou velkou pozornost nevěnují. Přednáška nabídne bližší informace k této problematice včetně několika kazuistik.

 

Partnerské těhotenské a předporodní ladění/ Katarina Zatovičová

*psychické naladění a praktické rady pro těhotenství, porod a šestinedělí pro páry i jednotlivce
* co můžete udělat pro své miminko, aby se cítilo šťastně, spokojeně a my s ním
* ženský cyklus v propojení s rytmem porodního procesu, hormony a sexualita nejen u porodu
* nálady, emoce a bolest u porodu –jak si s tím poradit
* partner u porodu – ano či ne a kdy, aktivní podpora partnera, dotekové uvolňující techniky
* jak porod ovlivňuje mámu, tátu, rodící se miminko i celou rodinu
* na co se připravit v šestinedělí

Reflexe:
Děkujeme Vám za slova podpory a pochopení, která jste pro nás měla. Děláte úžasnou práci! Přála bych všem ženám, aby našly někoho, kdo jim otevře oči a sdělí jim jednoduchou pravdu „ty můžeš porodit své dítě.“ My už to víme, my už jsme to dokázali – já, můj muž a naše dokonalá dcera.
Díky Lucie a Ondřej Chrudim

 

ANOTACE WORKSHOPŮpumpki

Hypnoporod jako cesta k jemnému zrození i miminku/ Alexandra Fialová

Hypnoporod je filozofie, způsob, technika, která nás vede do klidu za všech situací a okolností. Je to možnost, jak se pomocí jednoduchých technik zbavit stresu a obav spojených s těhotenstvím a porodem. V letošním roce jsme již potřetí mohli sledovat lady Katte, jak využívá Hypnoporod, aby přivedla také své poslední dítě na svět ťím nejjemněším možným způsobem❤️ Nejlepší na tom je fakt, že všechny techniky Hypnoporodu jsou jednoduché, příjemné a velmi účinné. Porod se tak stává nezapomenutelným zážitkem a je velmi šetrný pro maminku i miminko❤️👌.

 

Prozpívat se těhotenstvím/ Monika Obermajerová

… aneb jak obohatit své mateřství zpěvem, a navázat hlubší komunikaci se svým miminkem během těhotenství.

Snad každá maminka se touží spojit se svým miminkem v bříšku a cítit ho a vnímat co možná nejsilněji ještě před narozením…

Rozeznění hlasu vede k rozeznění a rozvibrování celého našeho těla, a tím i k jeho hlubšímu uvědomění, v těhotenství je to snadný způsob jak se propojit a sladit s miminkem v bříšku

Zpěv vede též k prohloubení dechu a tedy k našemu celkovému zklidnění i zrelaxování mysli, což je spojeno s celkovým uvolněním těla. A to je obzvláště v těhotenství velmi důležité

Prociťte sílu samohlásek a kouzlo improvizace v kruhu žen za doprovodu netradičních hudebních nástrojů (shruti box, zvonkohra Shanti, sansula)

 

Maminko, maluj – arteterapie v těhotenství/ Kateřina Borčin

Setkání s možnostmi a potenciálem arteterapie v těhotenství, které začíná, a zdaleka nekončí, u vyjádření ne-nálad a pocitů, ale může se rozvinout v komunikaci-hravou hru s očekávaným miminkem. Přednáška, ukázka autorských obrázků lektorky a vaše vlastní tvořivá ochutnávka spontánního výtvarného projevu bude součástí tvořivé dílny Maminko maluj (90 minut). Pastelky s sebou 🙂

Jak na vztahy mezi sourozenci/ Eva Mikešová

Seminář určený nejen rodičům více dětí…

 Někdy si ani neuvědomujeme, jak moc nás v našich partnerských vztazích i v rodičovské roli ovlivňuje pořadí našeho vlastního narození…

Pojďme společně objevovat, co nám do života přineslo, zda jsme jedináčkem, nejstarším, nejmladším či prostředním sourozencem.Budeme také hledat prostředky, jak nepodporovat sourozeneckou rivalitu a budovat přátelské vztahy mezi dětmi…

 Povídat si budeme například o tom:

– co nám do života přináší naše sourozenecká pozice
– jak zlepšit vztahy mezi dětmi
– proč na sebe děti žárlí a co s tím
– jaká jsou rizika srovnávání
– proč děti „nenálepkovat“
– jak přistupovat k „problémovému“ dítěti

(Ne)obyčejné kojení/ Srdci blíž (Jana Pletánková + Lucie Pletánková)

Workshop je určený pro těhotné ženy v kterékoliv fázi těhotenství. Dozvíte se, co všechno může mít vliv na to, abyste měla (spo)kojené děťátko, a samozřejmě nezapomeneme dodat, jak na to, aby byly naplněné i Vaše potřeby. Osvětlíme nejběžnější mýty a protichůdná tvrzení, které kolem kojení a péče o miminka kolují. Podpoříme vaše mateřské kompetence a rodičovské sebevědomí. Dostanete praktické tipy a informace o tom, kdo a jak vám může s kojením pomoci, a kdy pomoc vyhledat.

Účast partnerů/vašich maminek je velmi vítána 🙂

Reklamy