Anotace přednášek a workshopů

anotace přednáškek

Homeopatie v péči o matku a dítě/ Mgr. Renata Kůrková Frýbertová

Principy homeopatického léčení* různé úrovně léčení * homeopatie v těhotenství, při porodu a po porodu * homeopatie v podpoře zdraví u novorozenců.

Regenerace po císařském řezu/ Žaneta Kubešová

Jak eliminovat následky císařského řezu a co udělat pro to, aby další porod mohl být přirozený?

Co udělat v případě akutního císařského řezu pro podporu maminky a miminka? Jaké okolnosti dokáží ovlivnit miminko na celý život? Jak ovlivňuje dítě poporodní čas po císařském řezu?

Jak připravit své tělo a mysl na přirozený porod po císařském řezu?

Co všechno ovlivňuje císařský řez a případně špatně se hojící jizvu?

Je tolik otázek, které se váží k tématu CÍSAŘSKÝ ŘEZ. Jaké otázky si pokládají ženy, které prožily neplánovaný nebo i plánovaný císařský řez a chtějí znovu otěhotnět? Jaké jsou možnosti, aby ženy po císařském řezu byly připraveny, jak fyzicky tak i psychicky, na přirozený porod? O tom všem si budeme povídat v tento čas v tomto časovém prostoru. Těším se na vás.

Jak se nejlépe připravit na porod?/ Alexandra Fialová

Vliv vnějšího a vnitřního prostředí na průběh porodu * oproštění se od strachu, obav, napětí * techniky Hypnoporodu * relaxace, vizualizace, afirmace nás vrací do našeho vnitřního klidu * masážní techniky k uvolnění endorfinů 🙂 * ukázka relaxace v praxi * vliv stravy na půběh těhotenství, porodu a poporodní období

Aromaterapie v těhotenství a během porodu/ Mgr. Lucie Kašová

Praktické rady, jak využít účinky éterických olejů na zmírnění různých těhotenských obtíží, podporu začátku i průběhu porodu.

Cykly v nás ženách/ Petra kalistia lammas

4 tváře ženy *cyklická žena *volná menstruace * menstruační kalíšky a mořské houbičky*látkové menstruační vložky.

Historie porodnictví – jak rodíme my, jak rodily naše babičky, jak budou rodit naše vnučky/ mudr. helena máslová

Vývoj a porodnické péče a možné perspektivy. Tato přednáška si dává za cíl analyzovat stav současné porodnické péče na podkladě historických souvislostí a odhadnout další možný vývoj. Trendy v porodnické péči jsou pro odborníky i laiky často překvapující. Mění se nejen porodní péče, ale i rodička a mění se překvapivě i dítě. Dává nám to pochopit širší rozměr porodu, který není jen medicínským zásahem a výkazem v pojišťovně, ale je společenským fenoménem s obrovským dopadem na kvalitu celé společnosti. Lépe také pochopíme, že na individuální úrovni nejde jen o několik hodin trvající proces, ale že jde o příběh ženského života a často celé generační linie.

anotace workshopů

Zdravá prsa, pánevní dno a ženské tajemství/ Mgr. iveta kučerová

O skutečné prevenci zdravotních obtíží * Péče o sebe * Pozitivní přístup kontra strach * Cvičeni, relaxace a sebepečující masáže  – výběr metod ze světových kultur * Fyzická, emoční a energetická rovina péče o ženské zdraví * Skutečná prevence versus včasné rozpoznání * Neinvazivní alternativy mamografu.

Malování v těhotenství/ Bc. Kateřina čechová

Vizualizace s meditační hudbou *tvoření na základě prožitku *vnímání krásna *smyslové obohacení *harmonie barev *vyjádření pocitů *spojení s miminkem *vzkaz miminku *prenatální komunikace *odhalení skrytých myšlenek a pocitů týkajících se těhotenství.

MotherBaby – podpora po císařském řezu/ Žaneta Kubešová

 

S přivítáním podzimu, přichází čas na sklizeň. Přijďte sklidit plody toho, což již nelze ovlivnit, upevnit své kořeny a získat zpět svou sílu, která se možná vlivem vlastní zkušenosti s císařským řezem někde ztratila, ať už na psychické nebo fyzické úrovni v jakékoli oblasti života.

Co ovlivňuje ženské tělo i mysl a děti narozené císařským řezem?

Je možné porodit přirozeně po císařském řezu?

Co s tím, když sexualita a intimita je po císařském řezu narušena?

Jak pečovat o jizvu?

Jak pečovat o miminko, dítě jakéhokoliv věku, které se narodilo císařským řezem?

kojení jako výživa pro duši/ srdci blíž

Workshop je určený (především) těhotným ženám a jejich partnerům. Budeme si povídat o kojení, o tom, jak vyživuje nejen bříško děťátka, ale i jeho duši. I maminčinu duši! Vymýtíme mýty, které o kojení v naší společnosti panují. A tím předejdeme spoustě zbytečných trablí, které nejednu novopečenou maminku potkají. Povíme si o souvislostech kojení s porodem i péčí o miminko. Odpovíme na vaše otázky a věříme, že budete z workshopu odcházet naplněné klidem (i pokorou), podpořené a vědomé si cesty ke spoKOJENÉMU miminku i mamince.

 

Reklamy