Promítání slovenského filmu MEDZI NAMI

přijměte srdečné pozvání na promítání slovenského dokumentárního filmu Medzi nami

odpoledne den před začátkem festivalu Cesta ženy – matky

pátek 16/11/2018 * Husova 11, Plzeň * vstupné dobrovolné* po skončení promítání diskuse s režisérkou

v 17 hodin, posluchárna, 2. patro, Husova 11, Plzeň

Vaší rezervaci prosím proveďte mailem na elorenzo@kos.zcu.cz

Fotografie z dokumentu Medzi nami

Více o filmu:

Vraj je to najšťastnejší deň v živote ženy. V slovenských pôrodniciach sa však radosti materstva môžu ľahko premeniť na nočnú moru. Izolované od svojich blízkych sa ženy potýkajú s prísnym režimom, osamelosťou, ale aj rôznymi formami násilia.

Dokumentárny film MEDZI NAMI (Before I Met You) je intímnym pohľadom za zatvorené dvere pôrodníc, kam môžu zvyčajne vstúpiť len budúce “mamičky”. Je exkurziou na miesta, kde sa zázrak zrodenia stal len bežnou rutinou a každý, vrátane pôrodných asistentiek a lekárov, podlieha absurdným pravidlám platným už desiatky rokov. Hoci by sa ženy počas najprirodzenejšieho procesu ľudského života mali sústrediť predovšetkým samy na seba, musia sa riadiť pokynmi zdravotníkov a zastaranými procedúrami bez ohľadu na ich vlastné pocity či potreby.

Svedectvá tých, ktoré v sebe našli odvahu prehovoriť, dopĺňajú zábery zachytené počas všedných dní v štátnej pôrodnici. Situačné rozhovory s personálom odkrývajú temnú stránku zdravotníctva, kde sú rutina a medikácia dôležitejšie než ľudská dôstojnosť.
Aký je to pocit priviesť na svet nový život v týchto podmienkach?

Film Medzi nami na túto otázku odpovie….

Režie: Zuzana Limová

Video trailer:

Reklamy